Kadrowanie zdjęcia na fototapetę

Fototapeta wykonywana zd zdjecia cyfrowego drukowana jest na określone wymiary. Podając wymiary wydruku dla gotowej fototapety określamy jednocześnie jej proporcje. W ten sposób otrzymujemy ramkę o tych samych proporcjach, za pomocą której kadrujemy zdjęcie. Oto przykłady wybranych kadrów o tych samych proporcjach z jednego zdjęcia dla fototapety na wymiar:





Jak widać można wybierać dowolny fragment zdjęcia, przez co zmienia się jego charakter, nasycenie poszczególnymi kolorami i położenie głównego obiektu na fototapecie. Można w ten sposób uniknąć zasłaniania ważnych części fototapety przez meble. Jedno ze zdjęć ma wyraźnie mniejszy obszar zaznaczony dla wydruku, ale proporcje są bez zmian, a docelowe wymiary fototapety też pozostały te same. W ten sposób obiekty na wydruku fototapety mogą być większe. Z tym trzeba być ostrożnym, ponieważ zbyt duże powiększenie zdjęcia to większe piksele na wydruku, a to może nie wyglądać dobrze jeśli fototapeta oglądana jest z bliska. Poza tym niektóre obiekty mogą być zbyt duże i przytałaczać wnetrze. Niemniej warto z tym poeksperymentować zanim skieruje sie fototapetę do wydruku.

1 komentarz:

  1. Od jakiegoś czasu właśnie zastanawiam się nad zmianą aranżacji u siebie w mieszkaniu i chciałem się dowiedzieć jak mogą wyglądać takie Fototapety. Z tego co widzę to chyba na prawdę warto się na to zdecydować, ponieważ wyglądają one przepięknie i bardzo realistycznie

    OdpowiedzUsuń